top of page

Our Team

2024 Line Officers

IMG_7013_edited.jpg

Philip Boggs

Chief

IMG_8577_edited.jpg

Matt Amoroso

First Assistant Chief

IMG_7283_edited.jpg

Brad Wyke

Second Assistant Chief

IMG_7013_edited.jpg

Matt Frazier

Captain

IMG_7013_edited.jpg

Brian Boggs

First Lieutenant

IMG_4395_edited.jpg

Tom Love

Second Lieutenant

mcdvfdpatch w padding.png

Joseph Wasik

President / Assistant Treasurer

mcdvfdpatch w padding.png

Alan Amoroso

VP / Secretary

mcdvfdpatch w padding.png

Tom Wauthier

Treasurer

mcdvfdpatch w padding.png

Maura Boggs

Finance Chair

mcdvfdpatch w padding.png

Ray Miller

Chaplain

mcdvfdpatch w padding.png

Tom Daley

Parade Marshal

2024 Executive Officers

Members

Active Members

  • Alan Amoroso

  • Matt Amoroso

  • Deborah Amrhein

  • Christopher Berg

  • Maura Boggs

  • Philip Boggs

  • Thomas Bruce

  • Elmo Cecchetti

  • Thomas Daley

  • William Felton

  • Matthew Frazier

  • Justin Gill

  • Tyler Guyaux

  • Ryan Hamilton

  • Brian Kocian

  • Michael Lauderbaugh

  • Kim Lauff

  • Adam Lohr

  • Nick Martin

  • Alan (Casey) McVicker Jr.

  • Robert Mehalich

  • Brandon Moreau

  • William Nimal

  • Adam Platek

  • George Rice

  • Joseph Seaman

  • Glen Seik

  • Sarah Seik

  • Michael Slaven

  • Gary Toulouse

  • Kenny Ward

  • Joseph Wasik

  • Nikki Wasik

  • Robert Wasik Jr.

  • Alex Work

  • Bradley Wyke

  • Andrew Yaworski

  • Ashley Zilich

  • John Zilich Jr.

Life Members

  • Merle Amic

  • John Baldigowski

  • Richard Belak

  • Howard Bellaire

  • Lyman Bellaire

  • Brian Boggs

  • Douglas Cooper Jr.

  • James Crowe

  • Dave Darnley

  • Michael Dumaret

  • Patrick Felton

  • Duane Galloway

  • Fred Ganchuk

  • Randy Gilbert

  • Sam Gillo

  • David Hemke

  • J. Ross Johnston

  • Terry Kerr

  • Thomas Krenn

  • Lee Kunkle

  • Thomas Love

  • H. Shannon Margerum

  • Victor Mazzocco Jr.

  • John McFarland

  • Thomas McGinnis

  • Paul Miller

  • Ray Miller

  • Timothy Miller

  • Albert Motte Jr.

  • Harold Purdy Sr.

  • Ernest Pusateri

  • Joseph Rehak Sr.

  • Joseph Rehak Jr.

  • Mark Rehak

  • Edward Robson

  • Harry Scott

  • Wallace Sturgeon

  • Carl Tropeck

  • Robert Wasik Sr.

  • Edward Werner

  • Sam Williams

  • Paul Winters

  • Jamie Wyke

  • Frank Zirwas

Probationary

  • William Ackley

  • Ryan Dudzinski

  • Joshua Signorini

  • J. Scott Ware

 

 

 Juniors

  • Olivia Frazier

  • William Geitner

  • Dylan Herbst

  • Nashaun Sutton

  • Paige Ward

  • Emma Ware

  • Locke Zilich

  • Luke Zilich

Honorary Members

  • Robert Amic

  • Bruce Barnhart
  • William Boehm
  • Jacob Boneysteele
  • Mark Burd
  • Janet Crowley
  • Nick Cue
  • Jack Dempe
  • Mark Dorsey
  • James Frazier
  • Gary Gilbert
  • Charles Hughey
  • Sarah Hughey
  • Robert Jacobs
  • Sherry Lienard
  • Michael Maga
  • Ted Malesky
  • Michael Meehan
  • Brant Miller
  • Robert Moreau
  • Jay Nation
  • Jeff Prebeg
  • John Prebeg Jr.
  • John Schlebusch
  • Sam Secreet
  • Robert Slack
  • Chuck "Tootie" Smith
  • Russ Stewart
  • Ryan Tokarski
  • Tim Thomassy
  • Michael Turk
  • Ryan Wauthier
  • Donald "Reds" Weirich
  • Donald Zalasnik Jr.
  • Doug Zalud

IMG_3652.HEIC
bottom of page